SM16LC12E3/TR13
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM16LC12E3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM16LC12E3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 12V 24V 16SOIC
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Unidirectional Channels:8
Type:Zener
Supplier Device Package:16-SOIC
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:25pF @ 1MHz