SLPT2400/5900DMNW
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLPT2400/5900DMNW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLPT2400/5900DMNW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLPT2400/5900DMNW |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | RF ANT 2.45/5.45GHZ DOME N FEM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $37.32 | $34.521 | $31.722 | $29.483 | $27.057 | |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5, 2 |
|---|---|
| Termination: | Connector, N Female |
| Series: | Shadow |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 10W |
| Other Names: | 1837-1092 SLPT2400/5900DMNW-ND |
| Number of Bands: | 2 |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Height (Max): | 2.624" (66.66mm) |
| Gain: | 4.78dBi, 5.14dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.45GHz, 5.45GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.45GHz, 5.45GHz 3G, 4G, DSRC, LTE, ISM, Wi-Fi Dome RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz 4.78dBi, 5.14dBi Connector, N Female Connector Mount |
| Applications: | 3G, 4G, DSRC, LTE, ISM, Wi-Fi |
| Antenna Type: | Dome |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLPT2400/5900DMNW, use the request quote form to request SLPT2400/5900DMNW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLPT2400/5900DMNW.The price and lead time for SLPT2400/5900DMNW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLPT2400/5900DMNW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


