SLPT2400/5900DMN
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLPT2400/5900DMN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLPT2400/5900DMN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLPT2400/5900DMN |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | RF ANT 2.4/5.4GHZ WHIP STR N FEM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $37.32 | $34.521 | $31.722 | $29.483 | $27.057 | |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Termination: | Connector, N Female |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 10W |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 553-2592 |
| Number of Bands: | 2 |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Height (Max): | 2.500" (63.50mm) |
| Gain: | 5.5dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz, 5.4GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.4GHz, 5.4GHz LTE, WLAN Whip, Straight RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz 5.5dBi Connector, N Female Connector Mount |
| Applications: | LTE, WLAN |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLPT2400/5900DMN, use the request quote form to request SLPT2400/5900DMN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLPT2400/5900DMN.The price and lead time for SLPT2400/5900DMN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLPT2400/5900DMN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


