SLOP230TR
Buy SLOP230TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLOP230TR
Manufacturer Weidmuller
Description AC OUTPUT MODULE 1.5A
Data sheet
Voltage - Output:0 ~ 240VAC
Voltage - Input:230VAC
Type:AC Output Module
Turn On Time:10ms
Turn Off Time:20ms
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Hold Down Screw, Status LED(s)
Detailed Description:AC Output Module Output Module 1.5A 0 ~ 240VAC Output 230VAC Supply
Current - Output:1.5A
Current - Input:6mA