SLIC-3.6X33
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-3.6X33 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLIC-3.6X33
Manufacturer 3M
Description AERIAL CLOSURE KIT
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Type:Aerial Closure, Free-Breathing
Sheath Opening:21.00" (533.4mm)
Series:SLiC™
Other Names:00054007682998
Number of Cable Pairs:400 Pairs @ 24-26 AWG
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:33.00" (838.2mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Floating Bond, Rubber End Seals
Diameter - Inside:3.600" (91.44mm)
Detailed Description:Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 33.00" (838.2mm) 400 Pairs @ 24-26 AWG