SLIC-2.6X29-SES
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-2.6X29-SES with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-2.6X29-SES with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLIC-2.6X29-SES |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | AERIAL CLOSURE KIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $58.74 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Aerial Closure, Free-Breathing |
|---|---|
| Sheath Opening: | 17.00" (431.8mm) |
| Series: | SLiC™ |
| Other Names: | 00054007926016 05400792601 3M162260 80610759997 SLIC-2.6X29-SES-ND |
| Number of Cable Pairs: | 200 Pairs @ 24-26 AWG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length - Overall: | 29.00" (736.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Floating Bond, Spiral End Seals |
| Diameter - Inside: | 2.600" (66.04mm) |
| Detailed Description: | Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 29.00" (736.6mm) 200 Pairs @ 24-26 AWG |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLIC-2.6X29-SES, use the request quote form to request SLIC-2.6X29-SES pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLIC-2.6X29-SES.The price and lead time for SLIC-2.6X29-SES depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLIC-2.6X29-SES.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

