SLIC-2.6X29-BA/SES
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-2.6X29-BA/SES with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLIC-2.6X29-BA/SES
Manufacturer 3M
Description AERIAL CLOSURE KIT
(In US Dollars)
4 pcs
Data sheet
Type:Aerial Closure, Free-Breathing
Sheath Opening:17.00" (431.8mm)
Series:SLiC™
Other Names:00054007926078
Number of Cable Pairs:200 Pairs @ 24-26 AWG
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:29.00" (736.6mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Shield Bond Assembly 4462, Spiral End Seals
Diameter - Inside:2.600" (66.04mm)
Detailed Description:Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 29.00" (736.6mm) 200 Pairs @ 24-26 AWG