SLIC-2.2X19-SR/SES
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-2.2X19-SR/SES with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLIC-2.2X19-SR/SES
Manufacturer 3M
Description AERIAL CLOSURE KIT
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Type:Aerial Closure, Free-Breathing
Sheath Opening:14.00" (355.6mm)
Series:SLiC™
Other Names:00054007926122
Number of Cable Pairs:100 Pairs @ 24-26 AWG
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:19.00" (482.6mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Rigid Bond/Sheath Protection, Spiral End Seals
Diameter - Inside:2.200" (55.88mm)
Detailed Description:Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 19.00" (482.6mm) 100 Pairs @ 24-26 AWG