SLI230CRP
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLI230CRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLI230CRP
Manufacturer Weidmuller
Description AC INPUT MODULE 230V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:0 ~ 60VDC
Voltage - Input:230VAC
Type:AC Input Module
Turn On Time:40ms
Turn Off Time:40ms
Style:G5
Series:DELCON
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Hold Down Screw, Status LED(s)
Detailed Description:AC Input Module Output Module 50mA 0 ~ 60VDC Output 230VAC Supply
Current - Output:50mA
Current - Input:7.5mA