SLIC 3.6X33-SES-N
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC 3.6X33-SES-N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC 3.6X33-SES-N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLIC 3.6X33-SES-N |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | KIT AERIAL CLOSURE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $61.04 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Aerial Closure, Free-Breathing |
|---|---|
| Sheath Opening: | 21.00" (533.4mm) |
| Series: | SLiC™ |
| Other Names: | 0-00-51115-72433-6 0005115724336 3M162263 80-6114-8739-0 80611487390 SLIC 3.6X33-SES-N-ND SLIC3.6X33-SES-N SLIC3.6X33-SES-N-ND |
| Number of Cable Pairs: | 400 Pairs @ 24-26 AWG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length - Overall: | 33.00" (838.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Floating Bond, Spiral End Seals |
| Diameter - Inside: | 3.600" (91.44mm) |
| Detailed Description: | Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 33.00" (838.2mm) 400 Pairs @ 24-26 AWG |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLIC 3.6X33-SES-N, use the request quote form to request SLIC 3.6X33-SES-N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLIC 3.6X33-SES-N.The price and lead time for SLIC 3.6X33-SES-N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLIC 3.6X33-SES-N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


