SLF6028T-221MR26-PF
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLF6028T-221MR26-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLF6028T-221MR26-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLF6028T-221MR26-PF |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 380mA 1.176Ohm DCR 2424 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.479 | $0.432 | $0.39 | $0.382 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | SLF |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 445-6486-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Inductance: | 220µH |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 220µH Shielded Wirewound Inductor 380mA 1.176 Ohm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 1.176 Ohm Max |
| Current Rating: | 380mA |
| Current - Saturation: | 260mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLF6028T-221MR26-PF, use the request quote form to request SLF6028T-221MR26-PF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLF6028T-221MR26-PF.The price and lead time for SLF6028T-221MR26-PF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLF6028T-221MR26-PF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
