SLF6028T-151MR34-PF
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLF6028T-151MR34-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLF6028T-151MR34-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLF6028T-151MR34-PF |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 500mA 780mOhm DCR 2424 Blister T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.475 | $0.428 | $0.386 | $0.378 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | SLF |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 445-6485-2 SLF6028T151MR34PF |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Inductance: | 150µH |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 150µH Shielded Wirewound Inductor 500mA 780 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 780 mOhm Max |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Saturation: | 340mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLF6028T-151MR34-PF, use the request quote form to request SLF6028T-151MR34-PF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLF6028T-151MR34-PF.The price and lead time for SLF6028T-151MR34-PF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLF6028T-151MR34-PF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
