SLA6870MZLF2175
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZLF2175 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZLF2175 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLA6870MZLF2175 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC BRIDGE DRIVER PAR 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 18 pcs | 36 pcs | 108 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.25 | $10.125 | $9.225 | $8.325 | ||
| 252 pcs | 504 pcs | 1008 pcs | |||
| $7.65 | $6.975 | $6.075 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 24-ZIP LF2175 |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SSIP Exposed Pad, Formed Leads |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
| Other Names: | SLA6870MZ LF2175 SLA6870MZ LF2175-ND SLA6870MZ-LF2175 SLA6870MZ-LF2175-ND SLA6870MZLF2175 DK |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver AC Motors Power MOSFET 24-ZIP LF2175 |
| Current - Peak Output: | 4.5A |
| Current - Output / Channel: | 3A |
| Applications: | AC Motors |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLA6870MZLF2175, use the request quote form to request SLA6870MZLF2175 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6870MZLF2175.The price and lead time for SLA6870MZLF2175 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLA6870MZLF2175.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

