SLA6870MZ LF2171
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZ LF2171 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZ LF2171 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLA6870MZ LF2171 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER DC 3PH 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 432 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.31 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 24-SIP, LF2171 |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SSIP Exposed Pad, Formed Leads |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
| Other Names: | SLA6870MZ LF2171 DK SLA6870MZ LF2171-ND SLA6870MZLF2171 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver AC Motors Power MOSFET 24-SIP, LF2171 |
| Current - Peak Output: | 4.5A |
| Current - Output / Channel: | 3A |
| Applications: | AC Motors |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLA6870MZ LF2171, use the request quote form to request SLA6870MZ LF2171 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6870MZ LF2171.The price and lead time for SLA6870MZ LF2171 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLA6870MZ LF2171.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

