SL2S1512FTBX
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL2S1512FTBX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL2S1512FTBX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SL2S1512FTBX |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC I-CODE ILT-M 3XSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | 50000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.138 | $0.132 | $0.128 | $0.125 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 1.7 V |
|---|---|
| Type: | RFID Transponder |
| Supplier Device Package: | 3-XSON (1x1.45) |
| Standards: | ISO 18000-6, EPC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 3-XDFN |
| Other Names: | 568-14477-2 935300302115 SL2S1512FTBX-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Transponder IC 13.56MHz ISO 18000-6, EPC 1.5 V ~ 1.7 V 3-XDFN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SL2S1512FTBX, use the request quote form to request SL2S1512FTBX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL2S1512FTBX.The price and lead time for SL2S1512FTBX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SL2S1512FTBX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

