SL1122A200
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL1122A200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SL1122A200
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 200V 10KA THROUGH HOLE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):200V
Tolerance:-
Series:SL1122A
Packaging:Tray
Package / Case:Radial Cylinder, 3 Lead
Number of Poles:3
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):10000A (10kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 200V 10000A (10kA) 3 Pole Through Hole