SL1021B400RG
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL1021B400RG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SL1021B400RG
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 400V 20KA T/H FAIL SHORT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):400V
Tolerance:-
Series:SL1021B
Packaging:Tray
Package / Case:Axial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Number of Poles:3
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):20000A (20kA)
Fail Short:Yes
Detailed Description:Gas Discharge Tube 400V 20000A (20kA) 3 Pole Through Hole