SL1021B350R
Hamlin / Littelfuse
SL1021B350R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL1021B350R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SL1021B350R
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 350V 20KA THROUGH HOLE
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):350V
Tolerance:-
Series:SL1021B
Packaging:Tray
Package / Case:Axial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Number of Poles:3
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):20000A (20kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 350V 20000A (20kA) 3 Pole Through Hole