SKY67107-306LF
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67107-306LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67107-306LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY67107-306LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC AMP ISM 2.3GHZ-2.8GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.32 | $5.644 | $5.079 | $4.628 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $4.176 | $3.747 | $3.161 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | 2.6GHz |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| RF Type: | ISM |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-VQFN Exposed Pad |
| P1dB: | 18.5dBm |
| Other Names: | 863-1458-1 |
| Noise Figure: | 1.1dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 32dB |
| Frequency: | 2.3GHz ~ 2.8GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC ISM 2.3GHz ~ 2.8GHz 16-QFN (4x4) |
| Current - Supply: | 125mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY67107-306LF, use the request quote form to request SKY67107-306LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY67107-306LF.The price and lead time for SKY67107-306LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY67107-306LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

