SKY67106-306LF
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67106-306LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67106-306LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY67106-306LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions |
| Description | Amplifier, Low Noise, 1.5 3.0 GHz, 24 dBm, 35 dB, 0.65 dB NF, 5V, Active Bias |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.831 | $3.458 | $3.119 | $3.051 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.95GHz |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| RF Type: | CDMA, LTE, W-CDMA, WiMAX |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VQFN Exposed Pad |
| P1dB: | -9dBm |
| Other Names: | 863-1392-2 SKY67106306LF |
| Noise Figure: | 0.65dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 35dB |
| Frequency: | 1.5GHz ~ 3GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC CDMA, LTE, W-CDMA, WiMAX 1.5GHz ~ 3GHz 16-QFN (4x4) |
| Current - Supply: | 160mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY67106-306LF, use the request quote form to request SKY67106-306LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY67106-306LF.The price and lead time for SKY67106-306LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY67106-306LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

