SKY67101-396LF
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67101-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67101-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY67101-396LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions |
| Description | RF Amplifier .4-1.2GHz NF .57dB Gain 17.6dB @ .9GHz |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.249 | $2.03 | $1.831 | $1.791 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4V |
|---|---|
| Test Frequency: | 900MHz |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (2x2) |
| Series: | - |
| RF Type: | CDMA, GSM, WCDMA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| P1dB: | 2.2dBm |
| Other Names: | 863-1271-2 SKY67101396LF |
| Noise Figure: | 0.49dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17.9dB |
| Frequency: | 700MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC CDMA, GSM, WCDMA 700MHz ~ 1GHz 8-DFN (2x2) |
| Current - Supply: | 56mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY67101-396LF, use the request quote form to request SKY67101-396LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY67101-396LF.The price and lead time for SKY67101-396LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY67101-396LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

