SKY67014-396LF
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67014-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67014-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY67014-396LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions |
| Description | Amplifier, Low Noise, 1.5 to 3 GHz, 16 dBm, 12 dB, 0.95 dB NF, DFN 2x2mm |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.292 | $1.167 | $1.052 | $1.029 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 8-DFN (2x2) |
|---|---|
| Test Frequency: | ISM |
| Shell Style: | 3 V ~ 5.5 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | 5dBm |
| Polarization: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 863-1391-2 SKY67014396LF |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SKY67014-396LF |
| Frequency Group: | 2.45GHz |
| Frequency: | 1.5GHz ~ 3GHz |
| FET Type: | 12dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC ISM 1.5GHz ~ 3GHz 8-DFN (2x2) |
| Description: | IC RF LNA 3GHZ 8DFN |
| Current - Test: | 0.95dB |
| Current - Supply: | 5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY67014-396LF, use the request quote form to request SKY67014-396LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY67014-396LF.The price and lead time for SKY67014-396LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY67014-396LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

