SKY67023-396LF
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67023-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY67023-396LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY67023-396LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions |
| Description | Eval Board, Amplifier, LNA-Low Noise, 2.0-3.0GHz, 0.89dB, 22dBm, DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $111.87 | $100.98 | $91.08 | $89.10 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | 2.6GHz |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (2x2) |
| Series: | - |
| RF Type: | LTE, WiMax |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| P1dB: | 3.2dB |
| Other Names: | 863-1572-2 |
| Noise Figure: | 0.89dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 17.3dB |
| Frequency: | 2GHz ~ 3.0GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC LTE, WiMax 2GHz ~ 3.0GHz 8-DFN (2x2) |
| Current - Supply: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY67023-396LF, use the request quote form to request SKY67023-396LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY67023-396LF.The price and lead time for SKY67023-396LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY67023-396LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

