SIT8918BAL3-25S
Buy SIT8918BAL3-25S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8918BAL3-25S
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT8918B
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.032" (0.80mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.5V Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):5.5µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz