SIT8918BAL3-28N
SiTime
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT8918BAL3-28N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT8918BAL3-28N
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SiT8918B
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.7mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz