SIT2024BAUS-18E
SiTime
SIT2024BAUS-18E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT2024BAUS-18E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT2024BAUS-18E
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 1.8V EN/DS SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Series:SiT2024B
Ratings:AEC-Q100
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Packaging:Bulk
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.057" (1.45mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 1.8V Enable/Disable SC-74A, SOT-753
Current - Supply (Max):4.5mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz