SIT2024BAUS-33E
SiTime
SIT2024BAUS-33E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIT2024BAUS-33E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT2024BAUS-33E
Manufacturer SiTime
Description OSC PROG LVCMOS 3.3V EN/DS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height:0.057" (1.45mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability (Total):±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 3.3V Enable/Disable SC-74A, SOT-753
Current - Supply (Max):4.8mA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz