SIT1618BEA8-25S
Buy SIT1618BEA8-25S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIT1618BEA8-25S
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:SiT1618B
Ratings:-
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Height:0.035" (0.90mm)
Function:Standby
Frequency Stability (Total):-
Frequency Stability:±20ppm, ±25ppm, ±30ppm, ±50ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 7.3728MHz ~ 48MHz Programmable Oscillator 2.5V Standby 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):4.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):8.5µA
Base Resonator:MEMS
Available Frequency Range:7.3728MHz ~ 48MHz