SIL80C2-00SADJ-HJ
Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SIL80C2-00SADJ-HJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SIL80C2-00SADJ-HJ
Manufacturer Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Description DC DC CONVERTER 0.8375-5.1V 400W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:0.8375 ~ 5.1 V
Voltage - Input (Min):4.7V
Voltage - Input (Max):13.8V
Type:Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension:2.40" L x 1.25" W x 0.71" H (61.0mm x 31.8mm x 18.0mm)
Series:SIL80C2
Power (Watts):400W
Packaging:Tray
Package / Case:26-SIP Module, 23 Leads
Operating Temperature:0°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
Efficiency:88%
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8375 ~ 5.1 V 80A 4.7V - 13.8V Input
Current - Output (Max):80A