SI-B8U172560WW
Samsung Semiconductor
SI-B8U172560WW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8U172560WW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8U172560WW
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED MOD LTM562CG2 WARM WHT STRIP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 466 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs48 pcs144 pcs
288 pcs528 pcs1008 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:50°C
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Series:LT-M562C_G2
Packaging:Tray
Other Names:1510-1561
SI-B8U172560WW-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:153 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Height:4.40mm
Flux @ Current/Temperature - Test:2575 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:700mA
Current - Max:1.08A