SFSD-20-28-F-03.25-D-NDS
Samtec, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFSD-20-28-F-03.25-D-NDS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFSD-20-28-F-03.25-D-NDS
Manufacturer Samtec, Inc.
Description .050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:Tiger Eye™ SFSD
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:-
Number of Rows:2
Number of Positions:40
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:0.271' (82.55mm, 3.25")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key
Detailed Description:40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.271' (82.55mm, 3.25")