SFS37S30-7.5K400E-F
Buy SFS37S30-7.5K400E-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFS37S30-7.5K400E-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description 30UF 7.5UF MOTORRUN QC TERM 370V
Data sheet
Voltage - Rated:370V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:2.120" Dia (53.85mm), Lip
Height - Seated (Max):4.120" (104.65mm)
Dielectric Material:Polypropylene (PP) Film, Metallized
Detailed Description:7.5µF, 30µF Bussed Capacitor 2 Array 370V Radial, Can
Circuit Type:Bussed
Capacitance:7.5µF, 30µF