SFJNL2K00331MC0
Knowles Syfer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFJNL2K00331MC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFJNL2K00331MC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 330PF 2KV AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±20%
Thread Size:M6x0.75
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Series:SFJN
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:16dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:330pF Feed Through Capacitor 2000V (2kV) 15A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:15A
Capacitance:330pF