SFJNL2K00102MC0
Buy SFJNL2K00102MC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFJNL2K00102MC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 2KV AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±20%
Thread Size:M6x0.75
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Series:SFJN
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:25dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 2000V (2kV) 15A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:15A
Capacitance:1000pF