SDQ25-331-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-331-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-331-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-331-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 329.7UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:1.3mH
Inductance - Connected In Parallel:329.7µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 1.3mH Inductance - Connected in Series 329.7µH Inductance - Connected in Parallel 2.93 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 292mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:11.71 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:2.93 Ohm
Current Saturation - Series:111mA
Current Saturation - Parallel:222mA
Current Rating - Series:146mA
Current Rating - Parallel:292mA