SDQ25-220-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-220-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-220-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-220-R
Manufacturer Eaton
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 7844 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:283-4244-2
SDQ25-220-R-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:89.89µH
Inductance - Connected In Parallel:22.47µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 89.89µH Inductance - Connected in Series 22.47µH Inductance - Connected in Parallel 243.1 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.01A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:972.4 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:243.1 mOhm
Current Saturation - Series:425mA
Current Saturation - Parallel:849mA
Current Rating - Series:507mA
Current Rating - Parallel:1.01A