SDQ25-1R5-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-1R5-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-1R5-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-1R5-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 1.35UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:5.41µH
Inductance - Connected In Parallel:1.35µH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 5.41µH Inductance - Connected in Series 1.35µH Inductance - Connected in Parallel 28.3 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 2.97A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:113 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:28.3 mOhm
Current Saturation - Series:1.73A
Current Saturation - Parallel:3.46A
Current Rating - Series:1.49A
Current Rating - Parallel:2.97A