SDQ25-1R0-R
Bussmann (Eaton)
SDQ25-1R0-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDQ25-1R0-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SDQ25-1R0-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 970NH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1832-2
SDQ25-1R0-R-ND
SDQ251R0R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:3.87µH
Inductance - Connected In Parallel:970nH
Height:0.098" (2.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 3.87µH Inductance - Connected in Series 970nH Inductance - Connected in Parallel 25.2 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 3.15A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:100.7 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:25.2 mOhm
Current Saturation - Series:2.05A
Current Saturation - Parallel:4.09A
Current Rating - Series:1.58A
Current Rating - Parallel:3.15A