SCMD4D12C-4R7
Bel
SCMD4D12C-4R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCMD4D12C-4R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCMD4D12C-4R7
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 4.7UH 1.15A 250 MOHM
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Shielding:Shielded
Series:SCMD4D12C
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:4.7µH Shielded Inductor 1.15A 250 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):250 mOhm Max
Current Rating:1.15A
Current - Saturation:1.37A