SCC5D23-6R8
Bel
SCC5D23-6R8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCC5D23-6R8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCC5D23-6R8
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 6.8UH 1.9A 91 MOHM SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Shielding:Shielded
Series:SCC5D23
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:6.8µH Shielded Inductor 1.9A 91 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):91 mOhm Max
Current Rating:1.9A
Current - Saturation:1.3A