SCC5D23-680
Bel
SCC5D23-680
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SCC5D23-680 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SCC5D23-680
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 68UH 620MA 715 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Shielding:Shielded
Series:SCC5D23
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:68µH
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:68µH Shielded Inductor 620mA 715 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):715 mOhm Max
Current Rating:620mA
Current - Saturation:410mA