S500-630-R
Buy S500-630-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S500-630-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description S500 630MA BUSS FUSE
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Series:S500
Response Time:Fast
Packaging:-
Package / Case:5mm x 20mm
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Melting I²t:0.35
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Fuse Type:Cartridge, Glass
DC Cold Resistance:0.2 Ohms
Current Rating:630mA
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A