S500-3.15-R
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S500-3.15-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S500-3.15-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description S500 3.15A BUSS FUSE
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Series:S500
Response Time:Fast
Packaging:-
Package / Case:5mm x 20mm
Other Names:S500-3-15-R
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Melting I²t:13
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Fuse Type:Cartridge, Glass
DC Cold Resistance:0.025 Ohms
Current Rating:3.15A
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A