S331K25X7RP6TK5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S331K25X7RP6TK5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S331K25X7RP6TK5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 330PF 2KV X7R RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:-
Series:S
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
Capacitance:330pF