S331K33Y5PR65K7R
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S331K33Y5PR65K7R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S331K33Y5PR65K7R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 330PF 3KV Y5P RADIAL
(In US Dollars)
21000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Size / Dimension:-
Series:S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Capacitance:330pF