S23LC12TR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S23LC12TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S23LC12TR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 12V 19V SOT23
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
21000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOT-23
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A
Capacitance @ Frequency:3pF @ 1MHz