S1DXM-A2C30M-AC220V
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1DXM-A2C30M-AC220V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1DXM-A2C30M-AC220V
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:200 ~ 220VAC
Timing Initiate Method:Input Voltage
Timing Adjustment Method:Hand Dial
Termination Style:Plug In
Series:S1DXM
Relay Type:Mechanical Relay
Mounting Type:Socketable
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:On-Delay
Detailed Description:On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.2 Sec ~ 30 Min Delay 7A @ 250VAC Socketable
Delay Time:0.2 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:7A @ 250VAC