S1DXM-A2C10H-DC12V
Panasonic
S1DXM-A2C10H-DC12V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1DXM-A2C10H-DC12V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S1DXM-A2C10H-DC12V
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TIME DELAY 10HR 7A 250V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:12VDC
Timing Initiate Method:Input Voltage
Timing Adjustment Method:Hand Dial
Termination Style:Plug In
Series:S1DXM
Relay Type:Mechanical Relay
Other Names:1110-2508
S1DXM-A2C10H-DC12V-ND
Mounting Type:Socketable
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Function:On-Delay
Detailed Description:On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.05 Min ~ 10 Hrs Delay 7A @ 250VAC Socketable
Delay Time:0.05 Min ~ 10 Hrs
Contact Rating @ Voltage:7A @ 250VAC