S15KCHM6G
TSC (Taiwan Semiconductor)
S15KCHM6G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S15KCHM6G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S15KCHM6G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE GEN PURP 800V 15A DO214AB
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):800V
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Series:Automotive, AEC-Q101
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Standard
Detailed Description:Diode Standard 800V 15A Surface Mount DO-214AB (SMC)
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 800V
Current - Average Rectified (Io):15A
Capacitance @ Vr, F:93pF @ 4V, 1MHz