S15KLWHRVG
TSC (Taiwan Semiconductor)
S15KLWHRVG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S15KLWHRVG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. S15KLWHRVG
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE GEN PURP 800V 1.5A SOD123W
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 1.5A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):800V
Supplier Device Package:SOD123W
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123W
Other Names:S15KLWHRVGTR
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Standard
Detailed Description:Diode Standard 800V 1.5A Surface Mount SOD123W
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 800V
Current - Average Rectified (Io):1.5A
Capacitance @ Vr, F:10pF @ 4V, 1MHz